• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Історія закладу освіти та рідного села

Історія закладу освіти та рідного села

За 17 кілометрів від Берегова обабіч шосейної дороги розташоване село Нижні Ремети.

/Files/images/gerb.jpgГЕРБ НАШОГО СЕЛА

Праворуч від річки Боржава на південно - східних схилах горба, що простягається з південно – західного в північно-східному напрямку, як підтверджують археологічні розкопки, тут з'явилося поселення близько 2500 років тому.

Пізніше тут виникло село Нижні Ремети.

Точний час заснування села не встановлено до цих пір.

Про село вперше згадується у 1329 році. Відомо, що назва походить від венгерського слова «remete», що означає віддалений, усамітнений.

Виникнення села угорські історики пов'язують із виникненням монастиря. Пояснюють, що монастир мав великі володіння і його керівництво дозволяло безземельним людям поселитися на своїх землеволодіннях за умови, що поселенці будуть обробляти монастирські землі. Число поселенців поступово зростало і так виникло село. Селяни стали залежними від монастиря, тобто стали кріпаками.

У 1756 році поблизу руїн монастиря у селі споруджено храм, який стоїть тут ще й до сьогодні.

/Files/images/hram.jpgНАШ ХРАМ

Кошти для ремонту церкви часто висилали заробітчани з Сполучених Штатів Америки.

Ще у 9-му столітті село оточували суцільні ліси. Більша частина яких належала графу Шенборну, а деяка частина була власністю громади села.

Після важливих подій 1938-1939 років розпочався новий етап у житті села. Найпомітніші зміни відбулися в освіті.

У село прислали вчителя вчити дітей, який не знав жодного українського слова. Іноді доходило до такого,що всіх дітей віком від 6 до 14 років вчив один вчитель. На жаль, відомостей про вчителя немає.

Як і багатьом селам нашого краю, Нижнім Реметам довелося пережити важкі роки війни 1941-1945 років. На фронтах загинули 4 мешканці села , а в концентраційних таборах, крім євреїв, загинуло 16 осіб, в тому числі юнаків 1924-1926 років народження .

Після визволення Закарпаття від загарбників відкрилися нові можливості для зростання освітнього рівня селян. Молодь потягнулася до навчання.

У Нижніх Реметах розпочала діяти чотирикласна початкова школа з чотирма вчителями, першими директорами у початковій школі був Худан Іван Васильович та Гаджега Вартоломей Юрійович.

На початку 50-х років у Верхніх Реметах на базі угорської школи відкрито семирічку (неповна середня школа), її першим директором був Ткаченко Григорій Павлович. Тут розпочала свою педагогічну діяльність Ляшко Надія Сидорівна.

У 1960-61 рр. почалося будівництво 8 річної школи, але уже у Нижніх Реметах.

Школа почала діяти з 1962 року. Її директором став Каменца Микола Юрійович, який очолював школу до 1975 року.

У школі працювало багато вчителів з центральної та східної України, наприклад Гайдар Марія Костівна, Забіяк Людмила, Бондаренко Лідія…

Після смерті Каменци М.Ю. навчальний заклад очолила Баєр Варвара Іванівна.

Згодом школа стала 9-ти річкою. На зміну Баєр В.І. директором став Фущич Юрій Іванович

У 1985-1986 році будівля школи була знесена, почалося будівництво нової школи, яке так і не завершилося.

Школі виділили приміщення, де знаходилася контора колгоспу «Зоря».

У цьому приміщенні учні навчаються і по сьогоднішній день. З 1986-1987 н.р. школу очолив Шерегій Михайло Михайлович, директором якої пропрацював до 2001 р.

З 1.07.2001 Маргітич Магдалина Іванівна прийняла школу. А з 2008 року школу очолює Балега Марія Василівна.

НАША ШКОЛА СЬОГОДНІ

/Files/images/перероб.png

Кiлькiсть переглядiв: 278

Коментарi